Samochód na gaz czy na benzynę?

Kupno samochodu, niesie za sobą odpowiednie koszty jego utrzymania. Wiele osób się nad tym zastanawia, przed podjęciem ostatecznej decyzji. Jak wszyscy wiemy, cena benzyny nieustannie rośnie. Dlatego też tankowanie samochodu jest dosyć kosztowną inwestycją. Wszystko dodatkowo jest też uzależnione od tego, na jaką pojemność silnika się zdecydujemy. Sporo osób jednak nie przywiązuje do tego szczególnej wagi, a budzi się dopiero przy kolejnym tankowaniu, a raczej przy płaceniu rachunku. Efekty tego są różne.
Nie bez przyczyny, tak dużo
osób decyduje się na zainstalowanie w aucie instalacji gazowej. Czy rzeczywiście jest to dobre dla nas i oszczędne? Czy gaz nie wpływa negatywnie na nasze auto? Otóż wszyscy mówią, że instalacja gazowa jest bardzo opłacalna i co więcej dosyć szybko zwracają się jej koszty. Kupując auto używane, najlepiej, by posiadało ono już zamontowaną instalację. Jest to zrozumiałe, choćby ze względów ekonomicznych.

Musimy pamietac ze ceny benzyny oraz akcyzy na benzyne rosna z roku na rok podnoszac ostateczna cene koncowego paliwa. Niesie to rowniez dodatkowe zagrozenie przemawiajace na korzysc gazu gdyz paliwo takie obarczone coraz nizsza marza u ostatecznego sprzedawcy lub hurtownika corz czesciej jest potocznie mowiac chrzczone woda lub innymi dodatkami ktore obinazja jego jakosc psujac silniki naszych samochodow niekiedy w jeszcze wiekszym stopniu anizeli zwykla instalacja gazowa. Zatem sztandarowy argument przeciwnikow instalacji gazowych jakoby byly one szkodliwe dla napedu samochodu oraz powodowaly szybsze zuzycie oraz wieksza ilosc potencjalnych usterek zostaje obalony. W obecnyhc czasach coraz czesciej zwykla benzyna moze niekiedy spowodowac wieksze szkody w nowoczesnych silnikach w ktorych wiekszosci wprowadza sie downsizing zmniejszajac ich pojemnosc oraz jednoczesnie dodajac turbo doladowanie podnoszace utracona przez pojemnosc moc. Takie nowoczesne silniki sa niezwykle poddatne na zanieczyszczenia paliwa ktore powoduja olbrzymie spustoszenie oraz koniecznosc bardzo drogich napraw nie zawsze uznawanych przez serwis gwarancyjny. [przypisy: bmw bawaria otomoto, getin leasing poleasingowe, samochody używane z gwarancją poznań ]

Powiązane tematy z artykułem: bmw bawaria otomoto getin leasing poleasingowe samochody używane z gwarancją poznań